Дуже часто клієнт шукає жорсткий і твердий поролон, помилково вважаючи, що чим поролон жорсткіше (твердіше), тим він краще і довше прослужить. Однак даний показник ніяк не впливає на зносостійкість поролону.
Про що ж нам говорить жорсткість поролону?
Жорсткість поролону – це показник, який відповідає за здатність наповнювача чинити опір стисненню. Цей показник вимірюється в кіло паскалях (кПа).
У нашій країні популярна жорсткість 40-42 кПа.
У Європі, наприклад, більш популярна жорсткість 36-40 кПа.
Чим вище показник жорсткості, тим поролон важче здавлюється (стискається) і тим більше тверде підставу ви отримуєте. Однак це ні як не впливає на його експлуатаційні характеристики, тільки на рівень комфортності – більш жорстке спальне місце або більш м'яке.
Наприклад, порівняємо різновиди поролону:
Поролон EL2345 - має щільність 23 кг/м3 і жорсткість 45 кПа.
Поролон EL2842 - має щільність 28 кг/м3 і жорсткість 42 кПа.
Порівнюючи дані марки «в живу» вам буде імпонувати поролон марки EL2345, тому що стискаючи поролон в руках, ви будите приємно здивовані його «твердістю». При цьому найбільш зносостійкої маркою поролону виявиться EL2842. Чому так? Тому що жорсткість (твердість) поролону впливає тільки на рівень комфорту.
Вибираючи поролон, в першу чергу — орієнтуйтеся на його щільність. Чим вище щільність поролону, тим більше гранул поліолів задіяно у виробництві даного матеріалу, і тим більше навантаження витримує поролон. Чим більше навантаження витримує ППУ, тим довше він вам прослужить.
Так само, враховуйте, що свою жорсткість поролон набирає під тканиною. Поролон одягнений в чохол і без чохла, тактильно буде відрізнятися. В чохлі поролон стане більш пружним.