Меблева тканина велюр: секрет популярності модного фактури
Серед безлічі тканин, які використовуються для оббивки меблів, велюр займає особливе місце. Розкішний зовнішній вигляд, хвилясті переливи, м'яка ворсиста поверхню, практичність і респектабельність – всі ці якості відрізняють велюр від інших матеріалів.
Велюр для оббивки меблів — це щільний, приємний на дотик матеріал. Він прекрасно драпірується, добре «сідає» на предмети різних форм, стійкий до пошкоджень. Сьогодні велюр дуже популярний. Його використовують для перетяжки меблів, оббивки салонів авто, диванів, крісел і інших предметів інтер'єру.
Історія появи велюру
Через візуальної схожості, велюр і оксамит часто плутають. Однак, потрібно розуміти, що оксамит – це «старший брат» велюру, що надихнув ремісників на створення більш доступною його версії.
Історія виникнення оксамиту бере свій початок в Китаї, де він з'явився більше 4500 років тому. Пізніше, в ХІІІ столітті, матеріал привозять в Іспанію, де він стає предметом прикраси королівських палаців. Звичайно ж, мати в своєму розпорядженні оксамитову меблі могли дозволити собі тільки заможні люди. Саме тому, трохи пізніше, з'являється велюр – схожий по фактурі, але більш прийнятний за вартістю матеріал.
Технологія виробництва і види велюру
Сучасний велюр виготовляється шляхом переплетення п'яти ниток: чотири з яких створюють полотно, а п'ята – ворс.
Існує два основних способи виробництва велюру: розрізної і петельчатый.
Петельчатый велюр виготовляють, використовуючи спеціальні прутки для створення петлею. Після їх фіксації прутки виймаються і виходить тканинне полотно з петельчатим ворсом.
Розрізної велюр являє собою два переплетених полотна, нитка між якими розрізається. В результаті виходить досить щільна і стійка до механічних пошкоджень тканина.
Крім того, велюр можна додатково обробити: наприклад «причесати» волоски в потрібному напрямку, пофарбувати і навіть надати цікаву фактуру шкіри або хутра.
Класифікація велюру по виду обробки:
Види велюру за складом:
Велюр для меблевої оббивки – це матеріал високої щільності, виготовлений з поліестеру в поєднанні з бавовною, віскозою, спандексом або поліамідом. Вважається, що синтетичний велюр найбільш міцний і довговічний. До того ж, з додаванням до його складу поліефірних і поліамідних волокон, полотно набуває привабливий блиск і краще тримає форму.
Плюси і мінуси оббивної тканини велюр.
Переваги велюру:
Так само, як і всі оббивні тканини для м'яких меблів, велюр має не тільки переваги, але й недоліки.
Недоліки велюру:
Догляд за меблевою тканиною велюр
Щоб надовго зберегти первинний вигляд ворсистою меблів необхідно дотримуватися кілька простих правил:
Меблі з велюрової тканини в інтер'єрі
Безумовно, меблі з велюру моментально звертає на себе увагу. Це і зрозуміло, адже яскраві, ворсисті дивани, крісла і пуфи виглядають контрастно на тлі гладких предметів і немов магніт, притягують руки, щоб їх помацати. Домашня вітальня, офіс, готель, ресторан або арт-зона – в будь-якому з цих місць, велюрова меблі буде виглядати стильно і солідно.
Поради щодо вибору велюровою оббивки:
Мрієте створити розкішний простір? Вам підійде гладкий матеріал пастельних або ампірних квітів.
Бажаєте додати в кімнату затишку? Зверніть увагу на фасонную тканина в теплих відтінках.
Хочете підкреслити оригінальність? Тоді велюр з малюнком – це те, що Вам потрібно.
До того ж, якщо покупка меблів поки не входить у Ваші плани, Ви можете використовувати велюр як тканина для перетяжки дивана або як оббивку для стінових панелей. Таким чином, Ви не тільки оновити старі меблі, але і перетворите інтер'єр будь-якого приміщення. Вибрати меблеву тканину велюр ➠➠➠