Меблева тканина Жаккард: шикарна фактура для стильних інтер'єрів
Жаккард – це гладкий, безворсовий матеріал, з багатобарвним об'ємним узором. Його основною відмінністю є унікальний спосіб плетіння, дозволяє вплітати малюнок на тканину, а не наносити його поверх (як це робиться у виробництві більшості оббивних тканин). Фактура жаккарда досить м'яка, до неї приємно торкатися. До того ж, завдяки вхідним в його склад шовковим або синтетичним волокнам, меблевий жаккард, при зміні світла, може здивувати гарним переливом благородних відтінків.
Потрібно зауважити, що при жакардових способі плетіння досягається досить висока щільність готового матеріалу (максимальна кількість ниток на одиницю площі). Більш того, жаккарди дуже довговічні, не зношуються і не вицвітають, що робить їх ідеальним вибором для оббивки меблів, як домашніх інтер'єрів, так і місць з високою прохідністю (арт-об'єктів, офісів, галерей, магазинів).
Метод виробництва, коротка історія
Своїм назвою «жаккард» зобов'язаний Жозефу Марії Жаккара – людині, изобревшему спеціальний верстат для плетіння. Втомившись від важкої ручної праці, він вирішив автоматизувати процес створення візерунків, і, 1804 році, в Парижі, презентував ткацький агрегат, керований за допомогою перфокарт. Звичайно ж, ткацький станок Жаккарда був із захопленням прийнятий ремісниками. Крім того, за свій винахід Жаккара отримав грошову премію від самого Наполеона і гарантію винагороди за кожний встановлений верстат.
З тих пір пройшло чимало часу, виробництво жаккарда стало сучасним, проте, старовинний метод переплетення ниток залишився незмінним.
Зараз жаккардовая тканина виробляється переважно з натуральної (бавовняної), синтетичної або змішаної пряжі. Жаккард меблевий – досить зносостійкий і щільний вид тканини для меблів, оброблений спеціальним просоченням, що полегшують її використання та догляд.
Сьогодні, у виробництві жакардового полотна застосовується два основних способи його фарбування.
Плюси і мінуси оббивної тканини жаккард
Вибираючи тканину для меблів, слід звернути увагу на сильні і слабкі сторони в їх використанні.
Переваги жаккарда для меблів:
✓ Рельєфний, об'ємний малюнок, вплетений в тканину.
✓ Благородні кольори і фактура.
✓ Гра переливів і блиск.
✓ Варіанти з двостороннім візерунком.
✓ Натуральний або синтетичний матеріал.
✓ Висока щільність (за рахунок унікальної технології плетіння).
✓ Легкість полотна.
✓ Тривале збереження свіжості квітів і гладкості поверхні (якісний жаккард не вицвітає, не кошлатится, не втрачає форму).
✓ Високі теплозберігаючі та звукоізоляційні властивості.
✓ Дихаюча, не пропускає світло фактура.
✓ Можливість нанесення спеціального покриття, для стійкості до вологи, жиру і пилу.
Недоліки жаккарда:
- Необхідність обережного сухого чищення.
- Висока вартість.
- Не кращий варіант для сім'ї з царапающими домашніми тваринами.
Догляд за меблевою тканиною жакард
Жаккард – благородний матеріал, краса якого несумісна з пилом і плямами, тому очищати його потрібно не тільки регулярно, але і правильно.
Поради по чищенню жаккарда
Можна:
Нельзя:
Мебель из ткани жаккард в интерьере
Не секрет, что на протяжении многих лет жаккард является одной из самых востребованных мебельных тканей.
Добавьте его в свой интерьер, и, Вы увидите, как шикарные расцветки и рельефные узоры создают атмосферу элегантности и статусности.
Хочете, щоб диван виглядав багато і при цьому служив довго? Зверніть увагу на оббивку з цієї красивої тканини.
Актуальні принти жаккардов:
Звичайно ж, правильний вибір оббивної тканини має важливе значення для інтер'єру. На щастя, в сучасних колекціях жаккарда, можна знайти матеріал, який вдало доповнить будь-який дизайн в стилі класики, модерну, бохо, вінтаж або етно. Вибрати меблевий жаккард ➔➔➔