Кошик
1010 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Приймання замовленнь через корзину сайта цілодобово. Приймання замовлень та консультації по телефону у будні з 9:00 до 18:00. Обробка замовлень можлива у суботу та неділю, але відправки з понеділка, тому що субота та неділя - вихідні. Самовивіз з 9:00 до 16:00 - у будні (по домовленності).

К13
Контакти
К-13
ОДЕССА, Одеса, Україна
+380 (95) 810-56-33
+380 (67) 760-01-42
+380 (73) 429-25-39
+380 (48) 796-29-20
067-760-01-42095-810-56-33
Мапа

Меблевий поролон – основні властивості та характеристики.

Меблевий поролон – основні властивості та характеристики.

Кожна людина так чи інакше стикався з наповнювачем для м'яких меблів – поролоном. Його використовують для виготовлення диванів, матраців, крісел, стільців і будь-якої іншої м'якої меблів, якої ми користуємося в повсякденному житті.

Поролон для м'яких меблів – це спінений полімер (пінополіуретан, скорочено ППУ) або просто – поролон. Багато хто думає, що меблевий ППУ це зовсім інший наповнювач, ніж поролон. Справа йде зовсім інакше. Історія виникнення даних понять йде корінням в минуле. Раніше, в радянський період, м'які меблі виготовляли із закордонного наповнювача – пінополіуретану. Фірма, яка постачала в Союз цей матеріал, називалася Porolon. З часом, так і повелося називати наповнювач для м'яких меблів – поролон.

Історія відкриття спіненого пінополіуретану
Найцікавіше, що поролон, як і багато великі відкриття, з'явився абсолютно випадково. В 1937 році, в період підготовки Німеччини до військових дій, німецький хімік Отто Георг Вільгельм Байєр проводив досліди з твердими пластмасами (полімерами), які планувалося використовувати для військових потреб Німеччини. Під час досвіду в ланцюг випадково потрапив повітря і замість твердої пластмаси вийшов еластичний і пружний матеріал (полімер).

Пізніше, в 1945 році, вчені США зацікавилися експериментом німецького хіміка і взялися за продовження розробки даного продукту. Було розроблено кілька видів пластичних пластмас – від твердих до м'яких. Підсумком цих робіт стало те, що в 1954 році високоеластичні пластичні пластмаси були запущені в масове виробництво. У 1958 році хіміки вносять значну зміну в формулу для виробництва поролону і виводять новий матеріал – простий поліефір. Це призвело до того, що пінополіуретан став краще за якістю і дешевше у виробництві.

Сфера застосування поролону
У поролону досить багата область застосування. Щодня ми стикаємося з цим матеріалом вдома, на роботі, в транспорті, на відпочинку:

 • меблева промисловість (дивани, матраци, стільці, крісла);
 • автомобільна промисловість (салони авто, салони міського транспорту, ж/д транспорт);
 • товари народного споживання (мочалки, іграшки);
 • товари для швейної промисловості (жіноча білизна, аниматорские костюми, сумки);
 • спортивна промисловість (тренажери в спортивних залах);
 • медична промисловість (кушетки, крісла);
 • товари для поліпшення акустики в приміщеннях;
 • будівельна промисловість (пенеполиуретан для будівництва – теплоізоляції).

Різновиди поролону
В різновидах поролону дуже легко розібратися. Для якого виду промислової галузі він використовується, таку різновид поролону і слід брати:

 • меблевий – все, що пов'язано з меблями (роблять у листах або блоках);
 • білизняний – все, що пов'язано зі швейною промисловістю (зазвичай це тонкий рулонний поролон, рулонний ППУ);
 • акустичний поролон – стінові панелі, баси, пастки, все для звукового поліпшення приміщення (роблять у листах з певною фактурою (піраміда, хвиля тощо);
 • будівельний – піни, утеплювачі, окрема різновид пінополіуретану, яка побічно торкається меблевого ППУ.

Це спрощена система виділення різновидів поролону. Насправді, поролон можна застосовувати в тій чи іншій сфері, в залежності від потреб клієнта.

Як вибрати поролон

Враховуючи таку широку область використання поролону, було виведено поділ поролону на марку, щільність і твердість. Наприклад, ST2542, де:

 • ST – марка поролону.
 • 25 – щільність поролону.
 • 42 – жорсткість поролону.

Давайте розберемо, що впливають на ці показники.

1. Марка поролону.

Марка Вид піни Характеристика Для чого використовують
ST

 

 

Стандартна піна

Стандартна марка, складається з одного стандартного поліолу. Всі види м'яких меблів. Стандартна пружність (жорсткість), найбільш комфортна для людини. Найпоширеніша марка поролону для м'яких меблів.
EL Модифікована марка поролону з додаванням додаткового полиол-полімеру. Підвищеної жорсткості. Жорсткий поролон. Підвищена пружність (жорсткість), краще «отпружинивает». Для меблів з підвищеним навантаженням. Часто використовують в матрацах з високою жорсткістю.
HL Модифікована жорстка (тверда) марка поролону. Твердий поролон. Використовують меблів з підвищеною несучою здатністю (наприклад, автотранспорт).
HS

 

 

Комфортна піна

Надм'яка марка поролону. М'який поролон. Створює найбільш комфортні умови в м'яких меблів (наприклад, спинка або підлокітники).
HR Високо еластична марка поролону з додаванням латексу. Для м'яких меблів преміум класу. Поролон пружинить і не просідає при будь-якому навантаженні, створюючи правильну анатомічну підтримку тіла.
VE В'язко еластична марка поролону. Поролон з «пам'яттю». Повільно відновлюється після стиснення. Створює відчуття «занурення тіла». Був розроблений для космонавтів, знижуючи навантаження на хребет при зльоті ракети.
CMHR

 

 

Спеціальна піна

Вогнестійка марка поролону. Для виробництва спеціалізованої м'яких меблів.
SB Губочная піна. Поролон невисокої щільності з великою пористою структурою. Використовують для виробництва губок. Зазвичай такий ППУ фарбують у яскраві кольори.
BB Поролон вторинного спінювання. Під високим тиском, з допомогою склеювальних речовин з подрібненого ППУ створюють листи поролону. Має високу щільність. Використовують для спортивних матів, для тепло - і звукоізоляції, часто використовують для офісних меблів.

2. Щільність поролону

Щільність – це один з основних показників. Перше, на що слід звернути увагу при виборі поролону:

 • Щільність первинного поролону може бути від 18 до 55 кг/м3.
 • Щільність вторинного поролону починається від 40 до 230 кг/м3.

Базова щільність меблевого поролону становить 25 кг/м3. Чим більше щільність у поролону, тим більше навантаження вона може витримати і, відповідно, довше прослужить. Найбільш часто для виробництва диванів/матраців використовують 25-28 щільність, для більш дорогого сегмента меблів - 30-35 щільність. Для меблів з безперервною максимальним навантаженням беруть 40-55 щільність. Щільність 60 кг/м2 характерна для вторинного поролону. Докладно про вторинному поролоні можна прочитати в нашій статті →

3. Жорсткість поролону

Напевно, це самий заплутаний показник в марках поролону. На що він впливає? Все дуже просто, коли на диван сідає людина, то поролон під його вагою стискається (деформується), а потім відновлюється. Так от, здатність наповнювача чинити опір деформації при стисканні (навантаженні) і є жорсткістю поролону. Значення 4.2 кПа показує, що на 42% потрібно докласти зусилля в кПа, щоб стиснути поролон. Жорсткість поролону варіюється від 20 до 60 %.

4. Розмір листа поролону

В основному поролон продається в листах, за винятком рулонного поролону, який використовують для швейної промисловості.
Розмір листа меблевого поролону має певні стандарти:

 • довжина листа завжди дорівнює 2 м (200 см або 2000 мм);
 • стандартна ширина листа дорівнює 1.00 м (100 см), 1.2 м (120 см), 1.4 м (140 см), 1.6 м (160 см);
 • стандартна товщина листа дорівнює 5 мм, 10 мм (1 см), 20 мм (2 см), 30 мм (3 см), 40 мм (4 см), 50 мм (5 см), 60 мм (6 см), 80 мм (8 см), 100 мм (10 см).

Під замовлення можна виготовити листи поролону товщиною 120 мм (12 см), 150 мм (15 см), 200 мм (20 см), 250 мм (25 см).

Як вибрати поролон?

Отже, ми максимально всі дізналися про поролоні: розібралися в марках, зрозуміли, на що впливає щільність і жорсткість. Підведемо підсумки для того, щоб вибрати поролон. Для цього нам потрібно визначити марку поролону, яка необхідна, і щільність поролону (залежить від навантаження, яка буде впливати на ППУ).

Марка:

 • Марка ST дуже комфортна для людини – на ньому зручно сидіти і лежати. Більшість меблевих компаній для виробництва диванів використовують стандартну марку поролону.
 • Марку EL вибираємо, якщо нам потрібно більш жорстке спальне місце або диван.
 • Марка HL – це твердий диван. Часто цю марку використовують для автопромисловості.
 • Марка HS дуже м'яка для того, щоб зануритися в м'які меблі, тому її беруть на підлокітники і спинки.
 • Марка HR – поролон для VIP меблів, комфортний для сидіння, сну і будь-якого типу навантаження (при правильній щільності).
 • Марка VE – латексные матрасы, мемори-подушки, редко используются для дивана.

Плотность:

 • Плотность 25 – выдерживает до 80 кг для дивана, 100 кг для матраса.
 • Плотность 28 – выдерживает до 90 кг для дивана, 120 кг для матраса.
 • Плотность 30 – выдерживает до 100 кг для дивана, 120 кг для матраса
 • Плотность 35 – выдерживает до 110 кг для дивана, 150 кг для матраса.
 • Плотность 40 – выдерживает до 120 кг для дивана, 180 кг для матраса.
 • Плотность 55 – выдерживает до 130 кг для дивана, 150 кг для матраса.


Учитывая нагрузку и качество, которые Вам нужны для мягкой мебели, Вы подбираете себе марку и плотность.
Наибольшей популярностью пользуются марки ST25, EL28, ST35 и EL35.
Весь поролон имеет сертификат качества государственного образца.
Срок эксплуатации поролона - до 7 лет (при правильном подборе нагрузки).

  

Купить поролон мебельный Вы можете на нашем сайте перейдя по ссылке → → →

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner